Logo
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 3 000 Kč a máte dopravu ZDARMA
  1. Úvod
  2. Články
  3. Vývoj eshopu Motorajdou.cz
Jak vznikl název eshopu Motorajdou.cz :-)

Máte rádi bláznivé nápady? Já rozhodně ano :-)

Jmenuji se Jiří Trombik a jsem zakladatelem stránek www.motorajdou.cz

Na počátku všeho byla myšlenka.... asi jako na každém počátku každého začátku :-D Nicméně ta myšlenka začínala mít nějaký směr a smysl. Rozhodl jsem se vytvořit si svůj vlastní eshop s motorkářským zbožím. Proč jsem se takhle rozhodl, když na netu je spousty takto a ještě lépe zaměřených a zaběhnutých obchodů? No protože jsem blázen :-D né, teď vážně. Blázen jsem, ale do motorek. A tak nějak jsem se chtěl věnovat něčemu, co mě baví. Každopádně jsem si vůbec neuměl představit, co všechno takový eshop obnáší. Teď po šesti letech snažení už to vím (ale o tom příště).

Abych se dostal k podstatě tohoto článku, proč název Motorajdou.cz? "Moto" je asi jasné a není třeba jej vysvětlovat (prostě motorky). "Rajdou".. to už bude složitější :) a né, není to žádná rajda nebo něco takového na co bych mohl myslet :-D Nebudu tajit, že jsem byl vždy fanouškem Daniela Landy. No a on když měl jedno ze svých období, kdy se vydával za kouzelníka Žita a řešil význam run, (Runy jsou znaky, podle jedné hypotézy odvozené pravděpodobně z písma etruského a řeckého) se mi líbila konkrétně runa 5. a to byla právě runa Raido (Raido je pátá runa germánského futharku prostého. Vyslovuje se jako české R. Její název je překládán jako „jízda na koni“. Jejím hlavním významem je cesta, pohyb či přenos.) Právě to Raido jsem si přizpůsobil podle sebe a udělal z toho "rajdou". A dohromady to je? Ano www.motorajdou.cz :-)

           

Teď určitě nastává ten čas, kdy si říkáte .. to je blázen, taková blbost :-D Ano máte pravdu, ale i z blbosti a mála jde udělat hodně a za těch pár let už se celkem dost podařilo ;-) 

Líbil se vám tento článek? Nebo máte k němu výhrady? Tak či onak.. nebojte se o článku rozjet diskuzi :-) Brzy se můžete těšit na další články, jak o vývoji eshopu, tak třeba i o nových produktech.

Mějte hezký den

Jiří Trombik